Instrukcja korzystania z BIP

Kategoria: Pomoc BIP Opublikowano: niedziela, 14 kwiecień 2013 Dariusz Kobus

Zapraszamy użytkowników do zapoznania się z krótką instrukcją korzystania z zasobów naszego Biuletynu Informacji Publicznej.

Menu
Kluczowym elementem, wykorzystywanym w celu pozyskiwania informacji znajdujących się w prezentowanym biuletynie, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu, w postaci kolumny, po lewej stronie ekranu. Jest to menu przedmiotowe podzielone na kilka działów tematycznych, związanych z udostępnianymi informacjami. Poszczególne działy opatrzone są nagłówkami w postaci pogrubionych napisów.

Odnośnikiem kierującym do wybieranej kategorii danego działu jest nazwa tej kategorii. Po wskazaniu kursorem myszy takiego odnośnika, kursor przyjmuje postać charakterystycznej dłoni i zmienia się kolor czcionki.
Aby przejść do wskazywanej kategorii należy wówczas przycisnąć lewy (komputery PC) przycisk myszy.

Po prawej stronie ekranu wyświetlona jest lista zawierająca tytuły artykułów danej kategorii. Tytuł artykułu jest odnośnikiem, kierującym do treści danego artykułu.

Logo BIP
W lewym, górnym rogu ekranu znajduje się logo BIP z adresem ogólnopolskiej strony głównej biuletynu. Logo to jest jednocześnie odnośnikiem do tej strony.

Wyszukiwarka
W prawym górnym rogu każdej strony biuletynu widoczne jest pole wyszukiwarki. Poszukiwane hasło należy wpisać w pole i potwierdzić kliknięciem w przycisk szukaj. Jeżeli poszukiwane hasło złożone jest z kilku słów należy, w sposób naturalny, wpisać cały ciąg słów, oddzielając je spacjami. Nie należy obejmować wyrażeń cudzysłowami. W odpowiedzi wyświetlona zostanie lista znalezionych artykułów, zawierających poszukiwane słowo lub wyrażenie. Na poszczególne elementy listy składają się następujące informacje:

  • Nazwa działu, z którego pochodzi artykuł zawierający szukane wyrażenie
  • Tytułu artykułu, w którym wystąpiło poszukiwane hasło, będący odnośnikiem do tego artykułu.

Po wskazaniu kursorem myszy odnośnika w serwisie BIP, kursor przyjmuje postać charakterystycznej dłoni a odnośnik jest podświetlony.

Licznik odwiedzin
Na dole strony znajduje się licznik odwiedzin, który podaje, ile razy strona była oglądana przez użytkowników biuletynu.

Odsłony: 2519