Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie ostrołęckim

Kategoria: Przetargi Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2017 Dariusz Kobus

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

Łyse – 13 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Kościelna 19

Lelis – 14 czerwca przy Gminnym Ośrodek Kulturalno-Oświatowy, Szkolna 48

Myszyniec – 14 czerwca przy Zespole Szkół Miejskich, ul. Dzieci Polskich 1

Olszewo Borki – 22 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Wyspiańskiego 2A

Rzekuń – 22 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Kościuszki

Czerwin – 22 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Szkolna 1

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

 

Odsłony: 485